Breaking News
Home / O nas
strona w budowie

O nas

Gdzie jesteśmy?

Miasto New Britain w stanie Connecticut (USA) nazywane jest często „miastem polskich imigrantów”. Bo w pierwszym etapie adaptacji, kiedy można zamieszkać wśród swoich i żyć bez specjalnej znajomości języka angielskiego oraz lokalnych obyczajów, jest ono szczególnie przyjaznym miejscem.

W miarę wtapiania się w amerykański tygiel, Polacy często przeprowadzają się do innych miast stanu, ale  do New Britain  wracają (choćby na kilka chwil w tygodniu), bo” Polska ulica”, czyli słynna Broad Street, zachowując od lat swój swojski charakter, przyciąga ich do siebie.

Tu ludzie mówią po polsku  i wszystko co polskie jest na miejscu: kościół, siedziby organizacji polonijnych, sklepy spożywcze i przemysłowe, księgarnia, punkty usługowe, agencje turystyczne, poczta, restauracje, banki.

Tu także znajduje się siedziba naszej firmy: POLSKI EXPRESS MASS MEDIA – RADIO, TELEWIZJA, GAZETA.

Co robimy?

Polacy, którzy w różnym czasie i z różnych powodów „zaczęli mieszkać” w USA, mają do wyboru wachlarz możliwości – od powrotu i ponownego  zamieszkania nad Wisłą aż do – w skrajnym wypadku – zapomnienia o Polsce. Wielu decyduje się jednak na rozwiązanie pośrednie, tj. na życie w Stanach Zjednoczonych i równoczesne świadome podtrzymywanie więzi z ojczyzną. I to  właśnie z myślą o nich powołaliśmy do życia nasze media, które starają się aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej Polonii.

Celem naszej pracy jest informowanie – radiosłuchaczy, telewidzów i czytelników – o wszystkich istotnych wydarzeniach dotyczących Polski, Polonii i USA.

Nierzadko przyjmujemy także na siebie rolę patrona, inicjatora i organizatora wielu wydarzeń kulturalno – rozrywkowych.

Naszym celem jest też  promowanie lokalnych imprez artystycznych, a także przedstawianie sylwetek niezwykłych, żyjących obok nas Polaków.

Od czasu do czasu, poprzez akcje charytatywne, testujemy nasze media na okoliczność sensu i użyteczności. Chcemy czuć, że to co robimy komuś służy. Staramy się być płaszczyzną porozumień i wzajemnej, bezinteresownej pomocy.

Poprzez nasze media staramy się stworzyć platformę dającą lokalnej Polonii dojść do głosu. I tu potrzebujemy Waszej, Drodzy Czytelnicy, Radiosłuchacze i Telewidzowie – pomocy. Apelujcie, piszcie, dzwońcie do nas! Każdego przecież dnia dzieje się coś nowego, coś interesującego, gdzie powinna dotrzeć nasza ekipa.