Breaking News
Home / Wiadomości z Connecticut / Upiększanie Broad Street w New Britain

Upiększanie Broad Street w New Britain

Nie tak dawno burmistrz Erin Stewart zainicjowała dalsze upiększanie New Britain poprzez dodanie ulicom koloru. Dzięki zebranym funduszom 41 skrzynek kontrolnych na skrzyżowaniach ulic przeistoczy się w dzieła sztuki.

Program zwany “High Voltage Art” został stworzony w ubiegłym roku na podobieństwo programu w Bostonie, gdzie znani artyści pomalowali 150 takich skrzynek.

W New Britain pomysł ten był możliwy dzięki współpracy miasta z Komisją ds Sztuki (New Britain Arts Commission). Pierwszy 1 tys. dol. wpłynął na ten cel z Mayor’s Trophy Charitable Fund. Kolejne fundusze zostały zebrane od zarządu Polonia Business Association, lokalnych biznesów i organizacji oraz artystów i osób prywatnych.

Artyści wybrani do tego projektu są mieszkańcami Connecticut, ze szczególnym uwzględnieniem tworzących w New Britain. Prace nad dekoracją kilku skrzynek przy Broad Street zostały już ukończone. Są to następujące lokalizacje:

1/ skrzyżowanie Broad Street i Beaver Street – elementy polskiej sztuki ludowej;  autor: Joanna Paulina Figat Cistulli

DSC_7302

DSC_7307

2/ skrzyżowanie Broad Street i North Street  – tradycyjna polska sztuka ludowa przedstawiająca stylizowanego kogutka; autor: Jessy Stanavage

DSC_7312

DSC_7316

3/ skrzyżowanie Broad Street i Washington Street  – Bolek i Lolek; autor: Paweł Figat

DSC_7326

4/ skrzyżowanie Broad Street  i High Street – polska skrzynka pocztowa; autor: Jerzy Michalski

DSC_7336

DSC_7333

5/ skrzyżowanie Broad Street i Grove Street – legenda o Lechu; autor: Bryan David Wziontko

DSC_7341

tekst: Stasia Rodriguez; zdjęcia: Beata Kaczmarczyk